ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Пријателска атмосфера меѓу навивачите на Македонија и Украина

Вчера пристигнаа навивачите на Украина во Букурешт, атмосферата меѓу Ураинците и навивачите на Македонија е пријателска.

Погледнете ја атмосферата пред вториот натпревар на Македонија на ЕП во Букурешт:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!