ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Последни подготовки на Струга пред дуелот со Ренова

Утре се игра последниот дуел од Првата македонска фудбалска лига меѓу Струга Трим Лум и Ренова со што ќе биде затворена есенската полусезона.

Овој натпревар требаше да се одигра во неделата, но беше одложен бидејќи поради обилните снежни врнежи, и немаше услови за игра покрај езерото.

Трите бодови се многу важни особено за „гипсарите“ кои претендираат за место во Европа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!