Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Поминаа 24 години од најчудесниот слободен удар на Роберто Карлос

На денешен ден во далечната 1998 година година беше изведен еден од најчудесните слободни удари.

На Светското првенство пред 24 години, Роберто Карлос против Франција го изведе еден од најчудесните слободни удари и на спектакуларен начин ја смести топката во мрежата на Бартез.

Видео од слободниот удар на Бразилецот:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!