ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Погодоците од мечот меѓу Каменица Саса и Росоман

Каменица Саса со убедлива победа од 3:0 над Росоман ја затвори Втората лига – Исток. Екипата од Македонска Каменица сезоната ја финишираше на шестата позиција со 35 освоени бодови, додека Росоман кој одигра катастрофална сезона со само 9 освоени бодови експресно се враќа во Третата лига – Југ.

Погодоците од мечот одигран во Македонска Каменица:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!