ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Погодоците на Струга Трим Лум во победата над Шкендија

Струга Трим Лум денес го совлада новиот шампион Шкендија со 0:2 на Градскиот стадион во Гостивар. Стружани остануваат во трка со Македонија ЃП за третото место и излез кон Европа.

Двата погодоци на Струга Трим Лум во победата на Шкендија:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!