ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Погодоците и возбудливи моменти од убедливата победа на Брегалница над Кожуф

Брегалница во саботата на домашен терен со убедливи 3:0 славеше над Кожуф и на две кола до крајот и официјално ја завери шампионската титула во Втората лига – Исток, со што штипските „сини“ од следната сезона се враќаат во Првата лига.

Погодоците и возбудливи моменти од натпреварот во Штип:

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!