ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Погодокот на Дориев против Силекс е ГОЛ НА КОЛОТО

Голот на 19. коло од Првата македонска фубдалска лига го има Љупчо Дориев од Шкендија, кој постигна атрактивен гол вреден победа и три бодови во Кратово против Силекс.

Шкендија е лидер во ПМФЛ со 42 освоени бодови, додека Силекс останува на осмото место на табелата со 22 бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!