ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Погледнете на каква ораница ќе се игра дуелот Велешта – Силекс

Одложениот меч меѓу Велешта и Силекс денес ќе се игра на вистинска ораница. Ако во саботата поради обилните врнежи од снег немаше никакви услови за игра, денес теренот е во ужасна состојба и личи буквално на ораница.

Дали на ваков терен ќе се одигра овој меч останува да видиме.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!