ОстанатоФудбалФутсал

ВИДЕО: Погледнете како Стефановски и Јовановски ја искинаа мрежата на СЕЕ Университи, Конзули гледа кон Прва лига

Вчера беше комплетирано 8. коло од Втората футсал лига на Македонија со убедливиот триумф на Конзули над СЕЕ Университи во Битола.

Како што информираше Спортска Мрежа со детален извештај од мечот во Битола, Конзули со синоќешната победа се проби кон второто место на табелата и гледа кон историски учество во Првата футсал лига на Македонија.

Стефан Стефановски и Марјан Јовановски со по три погодоци синоќа беа најрасположени за голови.

  • Сите погодоци од мечот Конзули – СЕЕ Универисити:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!