ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Погледнете како фудбалерите на Тиквеш го прославуваат опстанокот во ПМФЛ

Продолжува прославата за опстанокот на Тиквеш во Првата македонска фудбалска лига.

Претходно, Градоначалникот Митко Јанчев ги пречека фудбалерите на Тиквеш како што најави Спортска Мрежа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!