ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Погледнете ја атмосферата од улиците на Рим пред натпреварот помеѓу Италија и Турција

Европското првенство во фудбал започнува вечерва со натпревар помеѓу Италија, која е една од земјите домаќини, и репрезентацијата на Турција.

На социјалните мрежи се шират фотографии од обожаватели.

На улиците на Рим владее навивачка атмосфера, а како што можете да видите, покрај навивачите на италијанската репрезентацијата, ќе има и многу турски навивачи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!