Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Погледнете го тешкото збогување на Рамос од Реал, не престана да плаче

Серхио Рамос официјално се прости од Реал. Клубот се прости од него на тренинг кампот „Валдебебас“ за крајот на ерата во Реал.

Церемонијата не можеше да се одржи на „Сантијаго Бернабеу“ бидејќи во тек е голема реконструкција на стадионот Реал.

Заминува легендарниот капитен, кој 16 години помина во клубот за кој одигра 671 натпревар и го водеше до сите национални, континентални и светски титули.

35-годишнит Рамос го прекинуваше својот проштален говор неколку пати затоа што плачеше, а самиот почеток на обраќањето беше низ солзи:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!