Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Погледнете го погодокот на Алиоски за Ал Ахли

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски постигна уште еден погодок за неговиот Ал Ахли.

Алиоски беше стрелец на единствениот погодок за неговиот тим кој загуби од Ал Наср со резултат од 2:1.

Македонскиот репрезентативец стрелаше во 84. минута кога резултатот беше 2:0 за противникот и со тоа ги постави конечните 2:1. Инаку, за Алиоски денешниот погодок беше трет во неговиот нов клуб.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!