ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

(ВИДЕО) Погледнете ги погодоците од убедливата победа на Брегалница над Беласица

Во саботата Брегалница и Беласица одиграа контролен натпревар искористувајќи ја паузата поради репрезентативните настапи.

Избраниците на Марјан Секуловски комплетно доминираа на теренот против прволигашот Беласица и запишаа победа од 3:0.

Сите погодоци од натпреварот одигра на Градскиот стадион во Штип:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!