ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Погледнете ги пеналите од баражот меѓу Караорман и Вардар Неготино, како и најважните моменти

Караорман преку пенали (5:4) го доби бараж дуелот со Вардар Неготино и по повеќе од една деценија се врати во Втората македонска фудбалска лига.

Погледнете го пенал рулетот кој го реши натпреварот, најважните моменти од мечот, големата прослава на трибините на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари и спектакуларниот пречек на фудбалерите на Караорман во Струга.

Викендица во Горно Коњско со романтичен поглед кон Охридското Езеро

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!