РакометРакомет - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Победата на Македонија над Финска во три минути

Ракометарите на Македонија предводени од Кирил Лазаров стигнаа до победа над Финска од 22:27 и обезбедија место на Европското првенство кое се игра следната година во јануари.

Победата на Македонија над финска во три минути:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!