ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: „Петардата“ од Победа за „фенерџијата“ Братство

Денес на Градскиот стадион во Прилеп екипата на Победа со високи 5:0 го декласираше Братство кој останува „закован“ на дното од табелата со само еден освоен бод и го очекува пеколна борба за опстанок во второлигашкото друштво.

Во прилог можете да ги погледнете сите погодоци од натпреварот одиграна на „Гоце Делчев“:

Целиот извештај од натпреварот прочитајте го овде.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!