ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

(ВИДЕО) Перфектен гол на Хамити Омер во големата победа на Њу Јорк во дербито со Студена Вода

Њу Јорк го доби големото дерби со Студена Вода во 12. коло од ТМФЛ – Север, иако со минимална победа од 1:0, сепак победата за домаќинот е голема кој атакува за прогрес кон врвот од табелата во Третата лига – Север.

>> ТАБЕЛАТА ОД ТРЕТАТА ЛИГА – СЕВЕР МОЖЕТЕ ДА ЈА ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ <<

Стрелец на единствениот перфектен гол кој падна во 6. минута беше Хамити Омер.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!