ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: „Пеколно“ на дербито меѓу Шкупи и Шкендија – погледнете ја атмосферата на Чаир

Дербито на колото одиграно на Чаир меѓу лидерот Шкупи и шампионот Шкендија беше одбележано со „пеколна“ атмосфера на преполниот стадион.

Мечот заврши без победник со по еден гол (1:1) и поделба на „пленот“. Битката за титулата во домашното првенство продолжува.

Атмосферата на Чаир:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!