ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Патот на Македонија до бараж за СП и битката во Рим

Македонската фудбалска репрезентација во баражот за Светското првенство 2022 во Катар ќе мора да се соочи со актуелниот европски првак- Италија. Момците на Благоја Милевски ќе треба да се изборат за историско учество на Мундијалот во Катар по потешкиот пат.

Мартин Пресилски изработи трејлер со кој ја најавува битката во Рим против Европскиот првак на Роберто Манчини.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!