ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО) Пановски: Костурот на Локомотива ќе биде задржан и засилен со 5 до 6 играчи, целта е оптанок во Втора лига – Исток

Локомотива од Градско обезбеди историски пласман во Втората лига – Исток за следната сезона. Клубот предводен од тренерот Сашко Пановски одигра одлична сезона и заврши како прв на табелата во Третата лига – Југ.

Пановски за спортската емисија „Спортодром“ на „РТК“ зборуваше за следната сезона, за костурот на екипата, за засилувања, подготовките, како и за многу други работи побрзани со клубот од Градско и следната натпреварувачка сезона.

Целосното гостување на Пановски во „Спортодром“:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!