ФудбалФудбал - Останато

ВИДЕО: Пандев со гол и аситентеција за Џенова!

Џенова денес загуби од Аталанта на домашен терен со 3:4 со што екипата од Бергамо обезбеди место во Лигата на шампионите. Нашиот најдобар играч Горан Пандев имаше одличен натпревар за неговата екипа. Тој во игра влезе во 46. минута откако го замени Дестро.

Гранде Пандев во 67. минута од мечот постигна гол од пенал и го намали водство на противникот на 2:4. Во 84. минута Пандев асистираше на Шомуродов кој погоди за конечните 3:4.

Погодоците од мечот Џенова – Аталанта:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!