Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Пандев со деби гол за Парма!

Парма денес забележа убедлива победа од 4:1 над Портедоне, а деби гол за новиот клуб имаше и најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ <<<

Нашиот Пандев во игра влезе на стартот од вториот дел и по само десет минути игра постигна погдок и со ова потврди дека тој е во одлична форма.

  • Погледнете го погодкот на Пандев за Парма:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!