ЕУРО 2020Фудбал

(ВИДЕО) Пандев: Да си ставиме „Струмка“ наместо „Кока Кола“

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев пред прес-конференцијата за дуелот со Холандија на шега рече „Да ги тргнеме Кокта Коли да си ставиме Струмка“.

Ова доаѓа откако претходно Кристијано Роналдо на прес-конференцијата ги тргна шишињата со „Кока Кола“ и порача да се пие вода, додека пак селекторот на руската репрезентација Станислав Черчесов си испи „Кока Кола“ на прес-конференцијата, а ја отвори како пред коперација.

Со сличен потег беше и Пол Погба кој на прес-конференцијата ги трна шишињата „Хајнекен“.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!