ОстанатоФудбалФудбал - Останато

ВИДЕО: Панче Ќумбев во подкастот „Тоа е тоа“ – многу интересни фудбалски приказни

Во епизода број 7 од подкастот „Тоа е тоа“ гостуваше легендата на Варшавска Легија, Прилепска Победа и Велешки Борец, големиот хуманитарец, патриот, поранешен репрезентативец на Македонија и Претседател на синдикатот на фудбалерите, Панче Ќумбев.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Од приказните за раните почетоци, преку дебито на „наместен“ натпревар до лудите полски доживувања, Панче раскажува како изгледа животот на еден професионален фудбалер.

>>> ПРОНАЈДЕТЕ ГО ВАШЕТО МЕСТО ЗА ОДМОР – РЕЗЕРВИРАЈ СМЕСТУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА <<<

Многу интересни приказни околу трансфери, менаџери и тренери во еден здив раскажани, епизода која не смеете да ја пропуштите.

  • Гостувањето на Ќумбев:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!