ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Ова е Прилеп кој сака и е „гладен“ за квалитетен фудбал – над 4.000 гледачи на трибините на „Гоце Делчев“

Прилепска Победа денес одигра 1:1 против Каменица Саса на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во меч од 3. коло од Втората лига – Исток.

Атмосферата на стадионот е уште една потврда дека Прилеп сака и е „гладен“ за квалитетен фудбал, на трибините имаше над 4.000 гледачи.

Атмосферата на „Гоце Делчев“:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!