ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Островското дерби без голови, храбрата Шкотска до голем бод против Англија

Островското дерби меѓу Англија и Шкотска заврши без победник, но и без голови (0:0). Со ваков резултат и двете репрезентации ќе имаат шанси за втора фаза на Европското првенство, бидејќи и двете ќе влезат во третото коло во битката наречена осминафинале.

Англија беше голем фаворит на натпреварот, а после поразот на Шкотска од Словачка (2:0) многумина очекуваа Англичаните да доминираат во меч со многу шанси и големи возбудување, но на крај ништо од тоа.

Цели 90 минути мрежите мируваа и на едната и на другата страна, па на крај двете селекции, особено Англија мораше да се задоволи само со бод.

Компликациите во групата Д можете да ги погледнете ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!