ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Неверојатно голчиште на Селманоски од слободен удар против Динамо!

Ново Црнилиште со 3:1 го доби Динамо во рамки на 6. коло од Третата фудбалска лига – Југ, ама голот на Мустафа Селманоски ќе се памети сигурно.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

При резултат 1:1 од слободен удар Селманоски испрати „проектил“ кој заврши во мрежата на противникот.

  • ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ГОЛОТ НА СЕЛМАНОСКИ:

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!