ФудбалФудбал - Прва женска лига

ВИДЕО: Најубавиот гол за 2020 во ПЖФЛ постигнат од Димитровска на асистенција на Андреевска од ЖФК Саса!

Најубавиот гол за 2020 година во Првата женска фудбалска лига постигнат од Ана Димитровска на асистенција на Ленче Андреевска од актуелниот шампион Каменица Саса.

Димитровска е најдобар стрелец за тековната сезона со постигнати фантастични 43 погодоци, додека Андреевска е најдобра фудбалерка во домашното првенство за 2019 година.

Ленче Андреевска најдобра фудбалерка за 2019 година

ЖФК Каменица Саса е есенски шампион во Првата женска фудбалска лига и атакува на шампионската титула.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!