ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Најубавиот гол во Трета лига, капитенот на Љуботен, Савески постигна еврогол од средината на теренот!

Капитенот на третолигашот Љуботен, Дејан Савески, можеби го има најдобриот гол во есенскиот дел од Третата лига – Запад.

Во рамки на 6. коло од Трета лига – Запад се соочија Зајази и Љуботен, каде домаќинот славеше со 3:1.

Капитенот на Љуботен, Савески постигна еврогол од средината на терен за водство на неговата екипа, окако забележа дека противничкиот голман е лошо поставен.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!