ФудбалФудбал - Четврта Лига

ВИДЕО: Најновиот македонски фудбалски клуб – Слободен го одигра својот прв пријателски натпревар против Олимпик Сарај

Изминатиот викенд најновиот македонски фудбалси клуб – Слободен го одигра својот прв пријателски натпревар против екипата на Олимпик Сарај на фудбалскиот терен во Градски парк Сарај, во рамки на подготовките за претстојната сезона во Четвртата лига – (ОФЛ Кисела Вода).

Пријателскиот натпревар заврши со резултат од 4:3 за екипата на Олимпик Сарај, а во вториот дел мрежите се тресеа и на двете страни.

За Слободен стрелци на погодоците беа Виктор Трајковски, Стефан Митиќ и Хендри Идриз.

  • Погледнете го атрактивниот погодок на Виктор Трајковски:

Натпреварот се пренесуваше во живо на фејсбук страницата на Слободен.

  • Прво полувреме:
  • Второ полувреме:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!