ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Најинтересните моменти од натпреварот Охрид – Велешта

Охрид во рамки на 24. коло од Втората лига – Запад стигна до значаен триумф над Велешта од минимални 1:0. Со овој натпревар Охрид изби на второ место на табелата кое носи во бараж за влез во ПМФЛ.

Најинтересните моменти од натпреварот Охрид – Велешта:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!