ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ВИДЕО) Најдобриот гол во ПМФЛ кој ќе се памети долго, Цаке постигна гол со ПЕТА!

Екипата на Струмица Трум Луг ја надигра „фенерџијата“ Беласица во натпревар од 25. коло од ПМФЛ со 3:1.

Ефективен гол постигна Цаке со пета:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!