ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

(ВИДЕО) Мустафоски со два гола го реши Превалец

Вчера во рамки на 22. коло од Третата лига – Југ, екипата на Братство 07 на гостински терен со 1:2 го доби дербито со Превалец. Двоен стрелец за гостинската екипа беше Наим Мустафоски.

Првиот гол на Мустафоски:

Вториот гол на Мустафоски:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!