Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Мирчевски со хет-трик за ТСЦ, еден од погодоците е вистинска мајсторија!

За време на репрезентативната пауза српскиот суперлигаш ТСЦ Бачка Топола одигра пријателски натпревар со У-19 селекцијата на Србија.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Натпреварот заврши со убедливи 6:0 за ТСЦ, а играч на натпреварот беше македонскиот интернационалец Мартин Мирчевски кој постигна хет-три, а вториот гол е вистинска атракција.

  • ПОГОДОЦИТЕ НА МИРЧЕВСКИ:

Мирчевски ја напушти Академија Пандев како најдобар стрелец во Првата македонска фудбалска лига во есенската полусезона и ја засили ТСЦ Бачка Топола.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!