ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Македонските навивачи прогласени за најдобри на Европското првенство!

Македонија за првпат во историјата се натпреваруваше на Европските првенства, во групат Ц нашата репрезентација забележи три порази и не успеа да обезбеди следна фаза. Меѓутоа, македонските навивачи уште еднаш потврдија дека се најдобри во цела Европа.

Македонските заедно Унгарските фанови беа прогласени за едни од најдобрите на ЕВРО 2020, но со оглед на тоа дека Унгарија е земја со 10 милиони жители, Македонските фанови можат да се прогласат за најдобри затоа што отидоа и го окупираа како градот така и Националната Арена во Букурешт присуствувајќи на трибините со масовен број и подржувајќи ја својата земја на првото и дебитантско учество на Европските првенства. Видео материјалите се сопственост на Димитар Петковски како и фотографиите од фановите, а зад видео компилацијата стои Мартин Пресилски одличен микс на фотографии и видеа проследени со официјалната химна на Македонската фудбалска репрезетнација од „ВИС РИСОВИ – ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО“.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!