ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

(ВИДЕО) Македонија Враништа реагира на судиските одлуки на денешниот натпревар со Воска

Македонија Враништа денес загуби со 2:1 на гостувањето кај лидерот Воска, во рамки на вонредното 19. коло од Третата лига – Југозапад.

Третолигашот од Враништа после натпреварот преку социјалните мрежи реагираше на судиските одлуки.

Целосното соопштение на ФК Македонија Враништа:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!