ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

(ВИДЕО) Македонија води против Германија! Пандев го совлада Тер Штеген!

Македонската фудбалска репрезентација води со 0:1 на полувреме против четирикратниот светски првак Германија. Капитенот Горан Пандев во 45. минута успеа да го совлада Тер Штеген по одличната акција на Аријан Адеми и Енис Барди.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!