Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: „Магија“ на Ерлинг Халанд на тренингот, покажа колку многу е прецизен!

Ерлинг Халанд, еден од најбараните фудбалери денес, направи невиден потег на тренинзите.

Одличниот Норвежанец, кој постигна 68 голови на 67 натпревари за Борусија Дортмунд, на тренинзите стави три топки една врз друга, што е тешко само по себе.

Откако ги намести топките една врз друга, тој прецизно со сите го погоди горниот десен агол на голманот.

Неговите акробации, по што и самиот остана во неверување, Бундеслигата ги објави на социјалните мрежи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!