ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

(ВИДЕО) Маестрално! Неделкоски постигна гол од центар против Питу Гули во Крушево!

Александар Неделкоски од Слога 1976 го има можеби најубавиот гол на сезоната во Трета лига – Југ, откако во последното коло од сезоната во Крушево постигна гол од центар против Питу Гули и ја замолкна домашната публика.

  • Голот на Неделкоски од центарот против Питу Гули:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!