ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Мачката Ахил го погоди победникот на првиот натпревар на Европското првенство

Мачката Ахил го погоди вчерашниот победник на првиот дуел на ЕВРО 2020 меѓу Турција и Италија.

Без многу размислување, во пресрет на натпреварот, мачката Ахил налета на садот со знамето на Италија на прес-центарот во Санкт Петербург.

Дали неговото предвидување е обична среќа или Ахил навистина може да предвиди победник, останува да видиме во остатокот од натпреварот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!