Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: ЛУДОСТ ВО АФРИКА! Погледнете како слават навивачите на Челзи на секој чекор!

Челзи има многу навивачи низ цела Африка. Така, на пример, во Гана, навивачите знаеја како да ја прослават новата европска титула на вистински начин.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!