ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Локомотива е нов второлигаш, во Градско беше организирана голема прослава

Локомотива од Градско од следната сезона ќе се натпреварува во Втората лига – Исток. Клубот е шампион во Третата лига – Југ и како најдобар третолигаш од овој регион обезбеди второлигашки статус за следната сезона.

Во саботата во Градско беше организирана прослава по повод освојувањето на шампионската титула и историскиот пласман во Втората лига – Исток.

Покрај Локомотива во Втората лига – Исток директно учество обезбеди и Детонит од Радовиш како шампион во Третата лига – Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!