Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Ливерпул го претстави првото засилување за новата сезона

Ибрахим Конате и официјално е новиот фудбалер на Ливерпул. Англискиот клуб преку својата официјална веб-страница објави дека е постигнат договор со Лајпциг во врска со трансферот на 22-годишниот стопер, кој договори долгорочна соработка со „црвените“, почнувајќи од 1 јули оваа година.

„Навистина сум среќен што доаѓам во толку голем клуб како Ливерпул. Ова е навистина возбудлив момент за мене и моето семејство, едвај чекам да ги запознаам моите нови соиграчи и да имам ново поглавје во мојата кариера пред мене “, изјави Конате.

Ливерпул плати 40 милиони евра за 22-годишниот фудбалер.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!