ФудбалФудбал - Четврта Лига

ВИДЕО: Лисолај е шампион во ОФЛ – Битола и се пласираше во Трета лига – Југозапад

Екипата на Лисолај го доби финалниот меч против КСК Крклино со минимални 1:0 и со тоа стана шампион во Општинската фудбалска лига во Битола.

Лисолај со шампионскиот пехар во ОФЛ – Битола патува и во Третата македонска фудбалска лига – Југозапад, каде ќе се натпреварува од следната сезона.

На Стадионот „Петар Милошевски“ во Битола единствен стрелец на погодокот вреден пласман во Трета лига – Југозапад беше Вељан Пејовски кој стрелаше во финишот од мечот, односно во 87. минута.

  • Шампионскиот пехар доделен на Лисолај:
  • Во прилог фото-галерија од натпреварот и прославата на Лисолај:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!