ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Љамчевски од центарот постигна атрактивен гол против Брегалница, голманот на штипјани немоќен!

Викендот во рамки на 24. коло од Првата фудбалска лига Пелистер конечно победи со 2:0 над Брегалница, но останува „закован“ на дното од табелата.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Овој меч одигран во Битола можеби го даде и голот на сезоната – Петар Љамчевски во 23. минута од натпреварот успеа да украде топка од средината на теренот, тргна во нападот, а откако виде дека голманот на Брегалница е истрчан многу напред се реши да шутира и постигна атрактивен гол, кој дефинитивно ќе влезе меѓу главните фаворити за најдобар погодок на сезоната.

  • Погодокот на Љамчевски од центарот против штипска Брегалница:

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!