Куп на МакедонијаФудбал

(ВИДЕО) Кудијан е вистински мајстор: Прв допир со топката по три месеци и постигна гол!

Андреј Кудијан по три месеци се врати на фудбалските терени, откако подолг период се мачеше со повредата. 24-годишникот своето враќање го прослави со погодок против Охрид, откако денес Брегалница во Штип со убедливи 4:0 славеше над второлигашот и обезбеди следна фаза од Купот на Македонија.

Погодок на Кудијан против Охрид:

Брегалница во рамки на 11. коло од ПМФЛ викендот ќе се судри со Пелистер во Битола.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!