ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Краткометражен филм – Македонија на ЕП

Краткометражен филм за македонската фудбалска репрезентација, од назначувањето на Игор Ангеловски за селектор до последниот натпревар на Европското првенство против Холандија во Амстердам.

Македонија за првпат во историјата се натпреваруваше на Европското првенство, каде во групата Ц запиша три порази, Австрија (3:1), Украина (2:1) и Холандија (0:3).

Македонските навивачи уште еднаш пред цела Европа покажаа како се навива за Македонија и беа избрани за најдобри на Европското првенство.

Краткометражен филм – Македонија на ЕП

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!