Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Крај за Аталанта: Виљареал е последниот учесник во осминафиналето во Лигата на шампионите

Шпански Вињареал е последната екипа која обезбеди пласман во осминафилането во Лигата на шампионите. „Жолтата подморницата“ обезбеди триумф од 2:3 во Бергамо против Аталанта и заврши на второто место во групата Ф позади Јунајтед.

По само три минути игра Данџума го отвори резултатот за водство на гостите, пред крајот на вториот дел Капуе го казни домаќинот и ја дуплираше предноста на полувреме.

Во вториот дел Данџума со втор гол зголеми на високи 0:3, а Аталанта се разбуди доцна и успеа да го ублажи поразот на 2:3 со подоцоите на Малиновски и Запата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!