ОстанатоФудбалФутсал

ВИДЕО: Кеги Моби убедлив против Црна Река, Конзули му парираше на Проект, Железарец убедлив за следна фаза од Купот

Второлигашот Кеги Моби од Велес го исфрли прволигашот Црна Река од футсал Купот на Македонија, откако вечерва во Кавадарци беше подобар со убедливи 5:9.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК <<<

За Црна Река двојни стрелци беа Рафаил Грбиќ и Тони Гацев, а еден погодок постигна Антониот Јанев. За велешани двојни стрелци беа Жарко Спасовски и Никола Саздовски, а по еден гол постигнаа Адил Адиловиќ, Димче Ѓуров, Зоран Трајков, Бобан Давчевски и Кирил Ивановски.

Железарец со убедливи 6:2 над СЕЕ Университи обезбеди следна фаза од Купот. Двојни стрелци за домаќинот беа Драган Брњарчевски и Кирче Крстевски, а по еден погодок постигнаа Петре Даиловски и Стефан Станојковиќ, додека пак кај гостите стрелци беа Хисен Мемеди и Гезим Азизов.

Битолскиот второлигаш Конзули одлично му парираше на прволигашот и актуелен шампион во Првата футсал лига Проект од Валандово, но на крајот загуби со резултат од 4:5.

  • Погодоците од мечот Конзули – Проект

Кристиан Симиќ беше двоен стрелец за Конзули, а по еден погодок постигнаа Стефан Стефановски и Антонио Стојковски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!